Pro studenty kuchařských oborů a hotelových škol jsou určeny kurzy vaření zaměřené na začlenění dietních směrů a principů funkčního stravování do praxe, při zachování chuti a atraktivity připravovaných pokrmů.

Výsledkem je schopnost pracovat s různými typy stravovacích omezení, upravovat pokrmy s ohledem na jejich složení a zároveň zachovat jejich senzorickou kvalitu i prezentaci v kontextu současné gastronomie a cestovního ruchu.

1) ODBORNÝ KURZ PRO KUCHAŘE: BEZLEPKOVÉ A ROSTLINNÉ TECHNOLOGIE V MODERNÍ GASTRONOMII

Cíl kurzu:
Představit současné technologické přístupy v rostlinně orientované gastronomii se zaměřením na tvorbu plnohodnotné struktury pokrmu.

 

Odborná náplň:
Kurz se věnuje práci se strukturou jídla jako celku – kombinaci různých tepelných úprav, emulzí, hydratace a vaznosti surovin. Účastníci si osvojí principy řízení textury a stability systému, včetně práce s rostlinnými proteiny a vlivu surovin a zpracování na výslednou konzistenci.
Příklady zahrnují vytváření různých struktur v jednom pokrmu (např. krémová, křupavá či nakypřená složka) a současné možnosti práce bez tradiční lepkové matrice.

Průběh:
Prezentace principů a ukázky
Praktická aplikace
Diskuze nad využitím ve výuce i praxi

Délka: 6 hodin
Počet účastníků: max. 12 studentů (pedagogové – minimálně jeden)
Materiály: skripta k dispozici
Cena: 12 000 Kč za kurz
Místo a suroviny zajišťuje škola, pokud není dohodnuto jinak.

2) TECHNOLOGIE PRO INOVATIVNÍ SLADKÉ VÝROBKY

Cíl kurzu:
Představit principy moderní cukrářské technologie s důrazem na inovativní práci se surovinami, které současně osladí i strukturují výrobek.

 

Odborná náplň:

Kurz se věnuje tvorbě stabilní struktury dezertů, řízení textury a emulgace v krémech, práci s tukovou a vodnou fází, stabilitě bezlepkových korpusů a možnostem využití přirozeně sladkých surovin (např. sušeného ovoce) jako funkční součásti receptury. Samostatná část je věnována technologii čistě rostlinných krémů a bezlepkových dezertů, kde je klíčová kontrola struktury, vaznosti a senzorické kvality.

Průběh:

Odborná prezentace principů a vizuální ukázky
Praktická aplikace při výrobě zákusků
Diskuze nad technologickými postupy a jejich využitím ve výuce

Délka: 6 hodin
Počet účastníků: max. 12 studentů (pedagogové se mohou účastnit bez omezení a bez navýšení ceny)
Materiály: skripta k dispozici

Cena: 14 000 Kč za kurz
Místo a suroviny zajišťuje škola, pokud není dohodnuto jinak.

Kontakt pro školy

10 + 6 =