Majoritní část současného potravinářského průmyslu je založena na ziskovosti díky použití levných surovin, náhražek, vysoce průmyslově zpracovaných surovin a látek podporujících co nejdelší trvanlivost. V této souvislosti je dokázáno, že se u mnoha lidí zvyšuje senzitivita na potraviny, protože již tělo nedokáže zvládat tolik nepřirozených komponentů ve stravě.

Zvyšování důvěryhodnosti a transparentnosti potravinového systému může spočívat i v tom, že se budou více využívat původní suroviny, nejlépe lokální výroby, s menším využitím těch průmyslových technologií a komponentů, které sice zefektivňují a zlevňují výrobu, ale je to na úkor kvality výrobku a následně i na úkor zdraví spotřebitele.

Dnes je běžné, aby třeba balené pečivo mělo trvanlivost dva roky… to ukazuje, jak hodně jsme se odklonili od chápání původnosti a čerstvosti našich potravin jako základní, geneticky dané hodnoty.

Dalším z nejpalčivějších témat dnešního potravinářství je nadužívání cukru a všech sacharidů, navzdory tomu, že již několik posledních let prokazují výzkumy přímou souvislost mezi nadužíváním cukru a alarmujícím nárůstem civilizačních chorob.

Předmětem našeho zájmu je vytváření výrobků vhodných pro diabetiky, lidi s nadváhou, lidi s ketogenní a lowcarb dietou, výrobků s nutričně ceněnými hodnotami a navíc přirozeně bez lepku a bez mléka. Všechna tato kritéria včetně čerstvosti splňuje náš Bezobilný chléb.

Namísto vyvíjení dalších potravin s žádanými senzorickými vlastnostmi, jako je sladkost a načechranost pečiva, jdeme cestou využití úplně jiných surovin, než jak je u běžného pečiva obvyklé. Nepoužíváme obiloviny, škroby, kypřidla ani přidaný cukr. Náš unikátní Bezobilný chléb je vyroben pouze z čerstvých vajec, semínek a jablečné vlákniny. Tento čerstvý chléb má potenciál posunout časem těžiště zájmu potravinářů směrem k návratu k přirozenosti.